library_books
event
یکشنبه, 05 شهریور 1396

علائم بدسکتور شدن هارد

local_post_office این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
واحد فنی

علائم بدسکتور شدن هارد

در مقاله "بد سکتورهارد" بصورت مفصل در مورد عبارت بدسکتور (Bad sector) توضیح داده شد ، در اینجا به علائم بدسکتور شدن هارد می پردازیم و به شما علائم خرابی هارد دیسک نشان داده تا قبل از سوختن هارد اقدام به تعمیر هارد و بک آپ ( Backup ) گرفتن از اطلاعات هارد نمایید .


پیغام خطای اسمارت هارد S.M.AR.T :

زمانی که پیغام ارور اسمارت هارد ( error smart hard) مشاهده می شود یعنی در لیست خطاهای SMART مقدار غیر قابل قبولی یافت شده که عمدتا ناشی از بدسکتورهارد می باشد.


- کند شدن هارد دیسک :

از نشانه های بدسکتورهارد کند شدن سرعت هارد که غالبا در هارد اکسترنال WD مشاهده می شود ، کاربران به دنبال علت پایین آمدن سرعت هارد اکسترنال و به تبع آن رفع کندی هارد اکسترنال خود می باشند.


- نشناختن هارد هنگام نصب ویندوز:

یکی از دلایل عدم شناسایی هارد درایو در هنگام نصب ویندوز و یا نشان ندادن درایوها و بصورت کلی نشناختن هارد لپ تاب و کامپیوتر هنگام نصب ویندوز ، اساسا ناشی از بدسکتور هارد و مشکلات لاجیکالی هارد می باشد.

 

- هنگ کردن کامپیوتر و مشکل کپی نشدن فایل از هارد


- صفحه آبی هنگام نصب ویندوز ویا در محیط ویندوز :

برای رفع مشکل صفحه آبی هنگام نصب ویندوز ( اصطلاحا صفحه آبی مرگ ) راهکارهای متعددی مطرح می گردد. مواردی همچون تغییر مد هارد دیسک و رفع بدسکتورهارد و فرمت کردن Fdisk هارد بکار می رود.
برای اینکه متوجه شویم چرا صفحه آبی (صفحه مرگ) اتفاق می افتد باید تمام قطعات سخت افزاری بصورت تخصصی تست شوند اما آنچه در اینجا مد نظر ما میباشد ، ارور صفحه آبی در هنگام نصب ویندوز که ناشی از بدسکتور و خرابی های هارد می باشد.

movie_creation رسانه

تبلیغات