تعمیر هارد سیگیت | تعمیرات هارد دیسک Seagate | لابراتوار هارد ایران

تعمیر هارد سیگیت Seagate hdd repair و ریکاوری اطلاعات نیاز به باز کردن درب هارد در کلین روم دارد. در این موارد با عوض کردن هد با بهره‌گیری از قطعه مشابه، امکان ریکاوری اطلاعات هارد سیگیت امکان پذیر می‌شود. در بعضی موارد کارشناسان لابراتوار هارد ایران، با تعویض کردن هد و یا جابجا کردن دیسک‌های هارد سیگیت، اطلاعات هارد را بازیابی می‌کنند. بعضاً ممکن است نیاز به جراحی هارد برای ریکاوری اطلاعات هارد سیگیت وجود داشته باشد.

یکی از برترین و بهترین برندهای تولید انواع هارد دیسک، شرکت سیگیت است. این شرکت آمریکایی است و در خصوص تولید تجهیزات ذخیره کردن اطلاعات، فعالیت می‌کند.

شرکت سیگیت از پرطرفدارترین برندهای هارد اکسترنال در جهان به شمار می‌رود. این شرکت در سال 2006 با خرید شرکت مکستور و در سال 2014 با خرید شرکت سامسونگ بزرگترین شرکت تولید هارد در جهان محسوب می‌شود. این کمپانی با ساخت هارد 5 مگابایتی کار خود را آغاز کرد. هاردهای سیگیت به صورت اینترنال و اکسترنال کاربرد دارند.

ولی بحث ما در اینجا چگونگی تعمیر هارد Seagate است که با ظرفیت‌های گوناگون در بازار موجود است. هارد سیگیت دارای مستحکم‌ترین هد است و از لحاظ بدسکتور خیلی زود دچار بدسکتوری می‌شود. چنانچه هارد سیگیت به بدسکتوری دچار شود می‌توان چنین نتیجه گرفت که قابل تعمیر و برطرف شدن نمی‌باشد.

خرابی نرم‌افزاری هارد سیگیت

معمول‌ترین مشکلات هارد سیگیت به شرح زیر است:

  • هارد روشن می‌شود ولی در Disk Management شناخته نمی‌شود.
  • در Disk Management قابل شناسایی است ولی با ظرفیت صفر نشان داده می‌شود.
  • هارد شناسایی می‌شود ولی هنگام استخراج اطلاعات به آهستگی و در برخی از موارد اطلاعات قابل کپی نیستند.

بیشترین مراجعات برای تعمیرات هارد دیسک Seagate، به علت عدم شناسایی هارد سیگیت است. در اغلب این موارد هارد روشن می‌شود ولی در کامپیوتر دیتکت نمی‌شود. این نوع خرابی به سیستم‌عامل مربوط می‌شود. بیشترین خرابی موجود در این موارد در هاردها است. هاردهای اکسترنال سیگیت به دلیل حمل زیاد در قیاس با هاردهای اینترنال سیگیت بیشتر خراب می‌شوند.

اختلالات سخت‌افزاری هارد دیسک Seagate

جهت تعمیرات هارد اکسترنال Seagate، بایستی گفت که شرکت سامسونگ از فن‌آوری سامسونگ استفاده می‌کند. هاردهای اکسترنال سیگیت در دو گروه کلی قرار می‌گیرند:

  1. سیگیت Back Up Plus2
  2. سیگیت Expension

سیگیت بک‌آپ از تکنولوژی سامسونگ استفاده می‌کند. این هارد از لحاظ هد، قدرت هاردهای اصلی سیگیت را ندارد. ولی از لحاظ log service area بهتر عمل می‌کند و بسیار سخت‌تر خراب می‌شود. هاردهای سیگیت بک آپ، می‌توانند دچار اختلالات در یک یا چند هد شوند.

تعمیرات هارد دیسک سیگیت

شناخته نشدن

هاردهای اینترنال در لپ‌تاپ‌ها و کامپیوترها برای مصارف خانگی و اداری استفاده می‌شوند. موقع روشن شدن لپ‌تاپ و یا کامپیوتر می‌توان متوجه شد که هارد دیسک قابل شناسایی است یا خیر. چنانچه هارد اینترنال سیگیت در بایوس قابل شناسایی نباشد شما نمی‌توانید به اطلاعات دسترسی پیدا کنید.

همچنین زمان نصب ویندوز، هیچ درایو و یا پارتیشنی نشان داده نمی‌شود و شما قادر به نصب ویندوز جدید نیستید. اغلب هاردهای اینترنال سیگیت که شناخته نمی‌شوند دارای مشکلات فریموری هستند که توسط متخصصان مرکز هارد به راحتی قابل اصلاح هستند. در برخی از موارد خرابی‌های موجود در فریم‌ور از حد عادی بیشتر است که در این وضعیت می‌توان اقدام به بازیابی اطلاعات نمود.

بدسکتوری شدن

هاردهای سیگیت مانند بقیه هاردها به مشکل بدسکتوری دچار می‌شوند. در صورت بروز این مشکل، عدم نمایش درایوها، کند شدن هارد و بعضاً شنیده شدن صداهای ریز از داخل هارد شنیده می‌شود. برطرف نمودن بدسکتور در هارد سیگیت در کانون هارد ایران با روش‌های مخصوصی صورت می‌پذیرد. در برخی موارد نیز بدون از دست دادن اطلاعات، برطرف کردن و تعمیر بدسکتور هارد سیگیت انجام می‌پذیرد. ولی اگر به هر علتی این امر امکان‌پذیر نباشد می‌توان اطلاعات مهم را بازیابی کرد.

اصوات ناهنجار در هارد دیسک سیگیت

اصوات ناهنجار مثل تق‌تق کردن هارد و یا صداهای غیرمعمول در هارد سیگیت می‌تواند نشان از خرابی‌های فیزیکالی در هارد دیسک باشد. هارد دیسکی که دچار ضربه شده باشد و یا مشکلات فیزیکی داشته باشد ارزش تعمیر کردن را ندارد. بنابراین در اینجا جراحی هارد به منظور بازیابی اطلاعات هارد، به درخواست مشتری باید صورت گیرد.

کپی نشدن اطلاعات

وجود خرابی‌های ناحیه‌ای سبب کپی نشدن اطلاعات هارد دیسک می‌شوند. ممکن است دیده باشید زمانی که یک سی‌دی دارای خش باشد برخی اطلاعات قابل خواندن هستند و برخی دیگر را نمی‌توان خواند. البته هارد دیسک‌ها دارای ساختمان پیچیده‌تری هستند ولی این تنها در حد یک مثال بود. تا هنگامی که خرابی‌های ناحیه‌ای رفع نشود نمی‌توان اطلاعات را کپی کرد.

تعمیر برد هارد سیگیت

از دیگر مشکلات خرابی هارد سیگیت می‌توان صدمه به اجزاء برد هارد را نام برد. هارد درایوها در مقابل داغ شدن بیشتر از اندازه و نوسانات جریان حساس هستند و به شدت دچار صدمه می‌شوند. نوسانات باعث خرابی چیپ کنترل‌کننده اسپیندل موتور هارد و سوخته شدن آن می‌شود و در پی آن، امکان دارد تا کامپیوتر خاموش و یا ری‌استارت شود و برای شروع دوباره سیستم، هارد روشن نمی‌شود.

هزینه تعمیر هارد سیگیت Seagate hard disk drive repair با توجه به نوع خرابی متفاوت است. برای اطلاع از نوع خرابی هارد و هزینه تقریبی می توانید با شماره 5-88228343 با ما در تماس باشید. در صورت امکان به صورت تلفنی برخی موارد به شما گفته خواهد شد. اما موارد و مشکلات دقیق هارد دیسک پس مراجعه حضوری و آنالیز مشخص خواهد شد.

تعمیرات بدسکتوری هارد سیگیت

یکی دیگر از مشکلات رایج در هاردهای سیگیت بدسکتوری Bad Sector است. پس از یک مدت نامعلوم، بعضی سکتورهای پلاتر، شروع به کاهش سیگنال مغناطیسی می‌کنند و میدان مغناطیسی خود را هنگام نوشتن هد از دست می‌دهند. این زمانی است که بدسکتوری اتفاق می‌افتد.

زمانی که هارد دیسک، شروع به خوانش اطلاعات می‌کند، توانایی خواندن بدسکتورها را ندارد. بنابراین هنگ کردن، خراش خوردن دیسک و به صدا افتادن هارد اتفاق می‌افتد.

معمولاً در هنگام بوت کردن و یا بالا آمدن سیستم، خطایی مبنی بر smart failure predicted و یا خطاهای دیگری دیده می‌شود. تمام این خطاها می‌تواند در مدت زمان کمی، خراب شدن سطح پلاتر، هد و در پایان از بین رفتن اطلاعات را به دنبال داشته باشد.

در این هنگام اصرار برای خواندن اطلاعات از روی سطح دیسک هارد به وسیله کاربر و یا بهره‌گیری از نرم‌افزار تعمیر هارد اکسترنال Seagate سبب افزایش بدسکتورها و در نتیجه پیچیده‌تر شدن ریکاوری اطلاعات در هارد می‌شود.

لابراتوار هارد ایران با بهره‌گیری از تکنیک‌ها و تجهیزات و ابزارآلات مخصوص، همه‌ی سکتورهای سالم هارد دیسک خراب را به هارد سالم منتقل می‌کند و اطلاعات را بازیابی می‌کند. تعمیر هارد اکسترنال Seagate در این مرکز در سریع‌ترین زمان ممکن صورت می‌گیرد.

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 25 اسفند 1400 ساعت 22:52

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.