ریکاوری هارد لپ تاپ | بازیابی اطلاعات هارد نوت بوک | لابراتوار هارد ایران

ریکاوری هارد لپ‌تاپ Laptop hdd recovery از تخصصی‌ترین خدمات در لابراتوار هارد ایران است. خدمات مربوط به این بخش، به علت حساسیت‌های خاص، به دست کارشناسان خبره و متخصص و قابل اعتماد در این امر صورت می‌پذیرد. از دست رفتن اطلاعات لپ‌تاپ، به علل مختلفی رخ می‌دهد. در این بین می‌توان به پاک شدن اطلاعات به علت خرابی سیستم عامل، اشکالات فنی و منطقی دستگاه‌های ذخیره‌سازی و در انتها حذف شدن یا صدمات تصادفی اشاره کرد.

ریکاوری اطلاعات هارد لپ‌تاپ به علت داشتن صداهای نا به هنجار

بازیابی اطلاعات هارد لپ‌تاپ Laptop hard disk drive recovery به علت صداهای غیر معمول باید توسط کارشناسان مجرب صورت بگیرد. لازم است بدانید صدای نا‌به‌هنجار در درون هارد به دلایل زیر رخ می‌دهد:

 • خراب شدن برد هارد دیسک
 • قرار گرفتن هد بر روی اسپیندل موتور
 • خراب شدن فریمور
 • خراب شدن بوش و بلبرینگ اسپیندل موتور
 • ضربه دیدن و شکستگی هد یا بازوی نگه دارنده

ریکاوری هارد لپ‌تاپ با مشکل پیام فرمت یا پیام خطا

رخ دادن این گونه مشکلات در هارد لپ‌تاپ می‌تواند به علل متفاوتی باشد. بعضی از این دلایل را در زیر نام می‌بریم:

 • نوسانات ولتاژی
 • اشتباهات کاربران
 • ورود ویروس‌ها
 • مشکلات نرم‌افزاری
 • اتصالات بد
 • کابل‌های خراب و کهنه

اگر چه امکان ریکاوری اطلاعات هارد لپ‌تاپ بعد از فرمت هارد نیز وجود دارد ولی پیشنهاد می‌شود تا در صورت دیدن پیام فرمت هارد از سوی سیستم از این کار پرهیز نمایید. به خصوص اگر اطلاعات هاردتان اهمیت زیادی دارند.

به هیچ وجه هارد را برای بازیابی و ریکاوری اطلاعات لپ‌تاپ فرمت نکنید زیرا در این صورت مدت زمان لازم برای ریکاوری اطلاعات از 1 دقیقه به 2 روز بدل می‌شود و در بعضی موارد ممکن است که دیگر نتوان اطلاعات را بازیابی کرد. به هر حال متخصصان مرکز هارد ایران، اقدامات لازم برای ریکاوری اطلاعات هارد را به خوبی انجام می‌دهند. در صورت داشتن هرگونه سؤال می‌توانید با شماره 5-88228343 تماس حاصل نمایید. در صورت امکان، به صورت تلفنی هزینه و راهنمایی لازم انجام خواهد شد.

ریکاوری هارد لپ تاپ

ریکاوری هارد دیسک نوت بوک در صورت ضربه خوردن

در این حالت در صورتی که پلتر یا همان دیسک، صدمه‌ای ندیده باشد، ریکاوری اطلاعات هارد لپ‌تاپ کاملاً امکان‌پذیر است.

کارشناسان ریکاوری دیتای هارد لپ‌تاپ بعد از انجام آزمایش‌های اولیه، هارد دیسک را از باکس بیرون می‌آورند و داخل کلین روم، بررسی می‌نمایند. در صورتی که دیسک‌ها از سلامت کامل برخوردار باشند و امکان خارج نمودن اطلاعات وجود داشته باشد، هارد دیسک را بررسی می‌کنند و قطعه‌های خراب شده را تعویض می‌کنند. توجه داشته باشید که برای عوض کردن هد هارد و یا اسپیندل موتور هارد، لازم است تا یک هارد مشابه موجود باشد.

ریکاوری عکس‌های پاک شده در لپ‌تاپ

برخی از کاربران جهت ریکاوری تصاویر پاک شده در لپ‌تاپ از نرم‌افزارها و یا برنامه‌های تخصصی این کار بهره می‌گیرند. البته نمی‌توان گفت که این کار غلط است ولی اگر کاربر راه صحیح کار با نرم‌افزار مربوطه را بلد نباشد، امکان دارد که فایل‌ها برای همیشه از بین بروند و پاک شوند.

به طور معمول، یک دوره زمانی وجود دارد که دسترسی به فایل‌های حذف شده، غیر ممکن است. در حقیقت تا زمانی که شکاف‌های هارد دیسک به وسیله فایل‌های دیگر بازنویسی نشوند می‌توان به اطلاعات دست یافت.

برای رسیدن به این هدف، بایستی وارد پوشه‌هایی که فایل‌های حذف شده در آن است شوید و بعد از انجام راست کلیک گزینه properties را بزنید. با برگه previous Versions مواجه می‌شوید. در صورتی که نسخه‌های قبلی وجود دارند، لازم است تا آن‌ها را بازیابی کنید. چنانچه از نسخه قبلی خبری نیست، لازم است تا برای ریکاوری اطلاعات هارد لپ‌تاپ از متخصصان بازیابی اطلاعات کمک بگیرید.

بازیابی فیلم‌های پاک شده لپ‌تاپ

در مورد ریکاوری فیلم‌هایی که از لپ‌تاپ پاک شده‌اند، می‌توانید دقیقاً با روش قبلی عمل نمایید. فیلم‌ها نیز مانند عکس، تا مدت‌ها بعد از پاک شدن قابل بازیابی هستند. کافی است تا بر روی پوشه مد‌نظر راست کلیک نمایید و با انتخاب گزینه properties به قسمت previous version وارد شوید. در این شرایط می‌توانید به نسخه قبلی برگردید و فیلم‌های پاک شده را بازیابی نمایید.

البته نرم‌افزارهایی هم برای ریکاوری اطلاعات هارد لپ‌تاپ وجود دارند. اما حتماً لازم است تا تخصص کافی در زمینه استفاده از این نرم‌افزارها را بدانید. این امکان وجود دارد که با دستکاری هارد دیسک در صورت نداشتن مهارت کافی، همه اطلاعات هارد شما برای همیشه از بین برود و قابلیت بازیابی نداشته باشد. بازیابی هارد لپ‌تاپ کار راحتی نیست و حتماً بایستی توسط متخصصان دوره دیده و با تجربه انجام شود.

هاردها با ظرفیت‌ها و مدل‌های متنوعی در بازارهای جهانی وجود دارند. لذا شما می‌توانید با توجه به نیاز و کاربری خود، به تهیه یکی از هاردهای موجود در بازار بپردازید و ظرفیت دستگاه خود را بالا ببرید.

بازیابی اطلاعات هارد سوخته لپ تاپ، اگر چه کار غیر‌ممکنی نیست، ولی قطعاً نیاز به تخصص ویژه و صرف زمان دارد. سوختن هارد با علائم و نشانه‌هایی همراه است که با تشخیص درست می‌توان اطلاعات را به درستی بازیابی کرد. پس از این مرحله جهت تعمیر هارد سوخته، لازم است تا قطعه معیوب را تعویض نمود. در بعضی موارد نیز لازم است تا از برد مشابه بهره ببرید.

ریکاوری بعد از نصب ویندوز

حتماً برای شما نیز پیش آمده است که پس از نصب ویندوز، دو یا چند پارتیشن یا درایو شما به یک درایو C بدل شده است و اثری از درایوها و پارتیشن‌های دیگر نیست (همگی یکی شده‌اند). اگر اطلاعاتتان برایتان مهم باشد این خود سبب می‌شود تا نگران شوید. پیشنهاد اصلی ما این است که بهتر است تا کامپیوتر و لپ‌تاپ خود را فوراً خاموش نمایید. همچنین از ریختن اطلاعات تازه در هارد جداً خودداری کنید. با خدمات ریکاوری اطلاعات، می‌توان به تمام اطلاعات از دست رفته، دسترسی پیدا کرد.

امروزه در جهان بیشتر افراد برای بهره‌گیری از اینترنت، مشاهده عکس و فیلم، طراحی سایت و برنامه‌نویسی، انجام تحقیق و... از لپ‌تاپ استفاده می‌کنند. همچنین استفاده از مینی لپ‌تاپ یا نوت‌بوک نیز بسیار رایج شده است. علت خرابی هاردهای لپ‌تاپ، جابجایی و ضربه و شوک‌های ناگهانی و دائمی است.

به طور معمول، این ضربات در هارد دیسک‌های نوت‌بوک می‌توانند به تدریج سبب خراب شدن کامل هارد دیسک شوند و در این زمان، هارد برای لپ‌تاپ قابل شناخته شدن نخواهد بود. اغلب خرابی‌های هارد درایوهای مینی لپ‌تاپ به دلیل صدمات دیسک و هد هارد است که علت اصلی این نوع خرابی‌ها، ضربات و شوک‌های مداوم به آن‌هاست. در این حالت، کاربران به دنبال راهی قابل اطمینان برای بازیابی اطلاعات هارد نوت بوک هستند.

آخرین ویرایش در دوشنبه, 23 اسفند 1400 ساعت 16:43

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.