تعمیر هارد دوربین مداربسته | تعمیرات هارد DVR | لابراتوار هارد ایران

هارد دوربین مدار‌بسته به علل مختلفی می‌سوزد. لذا تعمیر هارد دوربین مدار‌بسته security camera hdd repair در این مواقع لازم می‌شود. یکی از دلایل سوختن این هاردها این است که خریداران برای اینکه پول کمتری پرداخت کنند، قطعات ارزان‌تر را می‌خرند. این سبب می‌شود تا از هارد دیسک‌های بدون کیفیت استفاده کنند. این هارد دیسک دارای قیمت ارزان‌تر نسبت به دیگر موارد با کیفیت است و این خود باعث می‌شود تا هارد در زمان کمی بسوزد.

لازم است تا هارد دوربین مدار بسته از منبع خوبی تغذیه شود چون برق‌رسانی به هارد مهم است. چنانچه منبع تغذیه به درستی کار نکند می‌تواند موجب سوختگی هارد دوربین مدار بسته شود. اگر هارد دوربین مدار بسته دچار ضربه شود سبب می‌شود تا هارد به تدریج خراب شود و بسوزد.

زمانی که شرایط جوی نامناسب است نیز امکان اینکه هارد دیسک دچار خرابی شود بالا است. برای مثال ممکن است که رطوبت یا آب به هارد دیسک وارد شود یا در جایی که دوربین نصب است رطوبت زیاد باشد. همین سبب می‌شود تا نم و رطوبت به داخل هارد وارد شود و موجب سوختگی آن گردد. نوع هارد دیسک نیز بسیار اهمیت دارد زیرا هارد همه اطلاعات خواندن و نوشتن را بر روی خود نگه‌داری می‌کند. لذا بهتر آن است که بهترین هارد برای دوربین مدار بسته به کار رود.

دلیل سوختن هارد دوربین مدار بسته

دو تا از مشکلاتی که می‌توان برای دوربین مدار بسته برشمرد این است که این امکان وجود دارد که هارد اصلاً روشن نشود و یا اینکه روشن بشود ولی به درستی کار نکند. در واقع این مشکلات از اصلی‌ترین اشکالات هارد به شمار می‌آیند. در مورد اولی که هارد روشن نمی‌شود می‌توان دلایل زیر را به عنوان علت آن نام برد:

  • ممکن است هارد سوخته باشد
  • احتمال دارد بخش پاور درست کار نکند عملکرد مناسبی از خود نشان ندهد.

در هر دو موردی که در بالا بر شمردیم لازم است تا هارد را برای تعمیر آماده کنید تا مشکل به سرعت برطرف شود و در صورتی که هارد سوخته است نیاز دارید تا هارد جایگزین را استفاده نمایید. اول از همه لازم است تا تست هارد دوربین مدار بسته صورت بگیرد. لابراتوار هارد ایران از جمله مراکز معتبر در زمینه تعمیرات هارد دوربین مدار بسته است که با بهره‌گیری از دانش روز متخصصان و ابزارآلات و تجهیزات پیشرفته می‌تواند بهترین خدمات را با گارانتی به مشتریان ارائه نماید.

لازم است تا بعد از هر گونه خرابی در هارد دوربین مدار بسته، خودتان اقدام به دستکاری نکنید و هارد را به متخصصان ما بسپارید تا تصمیمات درستی برای رفع مشکل اتخاذ گردد.

قیمت تعمیر هارد دوربین مدار بسته security camera hard disk repair نیز با توجه به نوع خرابی تعیین می‌شود و قبل از هر گونه اقدام به مشتری گفته می‌شود. پس از قبول مشتری اقدامات لازم برای تعمیر صورت می‌گیرد. از آن‌جا که این کار بسیار تخصصی است و نیاز به دانش و مهارت بالایی دارد لذا لازم است تا این کار حرفه‌ای را تنها به مراکز معتبر تعمیر بسپارید. بسیاری از مراکز هستند که دانش کافی در این زمینه ندارند و می‌توانند دستگاه شما را خراب‌تر کنند. همچنین استفاده از ابزارآلات به روز نیز از دیگر ارکان لازم در این امر مهم است.

چنانچه مراکزی از ابزارهای به روز در این امر استفاده نکنند در صورت تعمیر هارد دوربین مدار‌بسته موجبات خرابی بیشتر آن را فراهم می‌کنند. بنابراین حتماً بایستی به این نکته در تعمیر دستگاه خود توجه کافی را داشته باشید تا بهترین خدمات به شما ارائه شود.

نحوه تست هارد دوربین مداربسته (DVR)

دلیل سوختن هارد دوربین مدار بسته مثل هارد دیسک عادی که در کامپیوتر شما وجود دارد نیست. این هارد در دوربین امنیتی به کار می‌رود و نقش آن ذخیره تصویرهای ویدئویی می‌باشد. بنابراین این هارد مهم‌ترین و اصلی‌ترین نقش را در دستگاه امنیتی شما ایفا می‌کند. به طور معمول در داخل DVR اغلب دوربین‌های امنیتی نصب می‌شود. ولی ممکن است یک هارد اکسترنال برای ذخیره کردن بیشتر روی DVR نصب شود.

دوربین‌های مداربسته پیشرفته و جدید، پیشرفت‌های زیادی کرده‌اند. این دوربین‌ها دارای تجهیزات بیشتری نسبت به مدل‌های قدیمی‌تر هستند. امروزه شما می‌توانید از راه تلفن هوشمند، مستقیماً منزل یا محل کار خود را از طریق کیفیت بالای فیلم و سایر مشخصات رصد نمایید. در صورتی که دوربین به هر علتی دچار اختلال شود تعمیرات هارد DVR از طریق مرکز هارد ایران امکان پذیر است. هزینه تعمیر هارد دی وی آر با توجه به نوع خرابی قابل تعیین است. برای اطلاع از هزینه تقریبی (در صورت امکان) می‌توانید با ما در تماس باشید(5-88228343).

معرفی چند هارد مناسب برای دوربین‌های مدار بسته

این مقاله در مورد تعمیر این هاردها است اما خالی از لطف نیست که چند هارد مناسب برای دوربین‌های مدار بسته را نیز به شما معرفی کنیم.

سیگیت سری Surveillance

این هارد بهترین عملکرد در ذخیره کردن اطلاعات برای بلند مدت را دارد. این هارد به گونه‌ای است که می‌تواند همزمان 32 دوربین یا کانال ویدئویی را ضبط کند. این هارد دیسک به گونه‌ای طراحی شده است که بتواند 24 ساعت در طول 7 روز هفته بدون هیچ توقفی کار کند.

وسترن دیجیتال WD20PURX 2TB

هارد دوربین مداربسته وسترن دیجیتال WD20PURX با ظرفیت 2 ترابایت یک هارد اینترنال است. این هارد برای دوربین‌های مدار بسته بسیار مناسب است. شرکت وسترن دیجیتال، برخی هاردهای اینترنال خود را برای ذخیره‌سازی فیلم دوربین مدار بسته ایجاد کرده است.

این هارد وسترن دیجیتال، حافظه کش 64 مگابایت دارد که سبب می‌شود تا عملکرد هارد بالا رود. با توجه به میزان ظرفیت این هارد، می‌توان گفت که این هارد برای آپارتمان‌های مسکونی که رفت و آمد در آن‌ها کمتر است، مناسب‌تر است. چنانچه تعداد دوربین‌های مدار بسته بیشتری را برای ساختمان مورد نظرتان نصب کرده‌اید، بهتر است هارد دوربین مدار بسته وسترن دیجیتال با ظرفیت بیشتر بخرید.

هارد داهوا

این هارد، علائم آنالوگ را به دیجیتال بدل می‌کند و سپس به فشرده کردن آن می‌پردازد. این سیستم‌ها این قابلیت را دارند که فیلم‌های ویدئویی را به شکل دیجیتال ضبط و ثبت نمایند. سیستم‌های DVR امکان فیلمبرداری با بالاترین کیفیت و سطح پایین‌تری از ذخیره‌سازی را دارند.

در طول شبانه روز همه تصویرهای موجود در جلوی دوربین مداربسته ثبت می‌شود. ثبت این تصاویر سبب می‌شود تا هارد دیسک پر شود. لذا لازم است تا بعد از مدتی حافظه هارد پاک شود. برای پاک کردن حافظه هارد دیسک لازم است تا آن‌ها را فرمت کنیم. فرمت کردن هارد دوربین مدار بسته داهوا بسیار ساده است و در صورت کسب آگاهی می‌توانید آن را انجام دهید.

دلیل ذخیره نکردن دوربین مدار بسته چیست؟

در این‌گونه موارد لازم است تا برق و اتصال دوربین را بررسی کنید. بعضاً ممکن است که یک مشکل ساده موجب قطع اتصال شده باشد. در مواردی نیز ممکن است که شبکه در حال حاضر دچار خرابی باشد. دوربین‌های پروتکل اینترنت دارای برخی نشانگرها است. کاربرد این نشانگرها، انتقال دادن به شبکه است. ولی ممکن است نشانگر‌ها داخل دوربین پنهان شده باشند.

چنانچه نشانگرهای دوربین روشن نیست بایستی بررسی نمایید که آیا دوربین از بیرون روشن است یا خیر. چنانچه دوربین از طریق برق تغذیه می‌شود بایستی بررسی کنیم که دوربین، وات درستی را دریافت می‌کند. چون یک دوربین پیچیده به وات (جریان برق) بیشتری نیازمند است.

نشانه‌های خرابی هارد دیسک DVR وNVR

تجهیزات DVR و NVR به علت ذخیره کردن اطلاعات در 24 ساعت در همه روزهای سال می‌توانند خراب شوند. لذا بایستی مکرراً وضعیت سلامت آن‌ها بررسی شود.

شنیده شدن صدای قیژ قیژ از هارد دیسک

زمانی که صدای قیژقیژ از هد هارد به گوش می‌رسد، احتمال دارد تا هد هارد دیسک خراب شده باشد. برای جلوگیری از نابود شدن اطلاعات لازم است تا سریع‌تر برق آن را قطع نمایید.

جراحی و تعمیر هارد دیسک دوربین مداربسته

زمانی که هد مشکل سخت‌افزاری پیدا می‌کند و قابلیت خواندن و نوشتن اطلاعات را بر روی هارد دیسک از دست می‌دهد لازم است که تعویض شود. برای انجام این پروسه، به محیطی نیاز دارید تا از گرد و خاک عاری باشد و ابزارهای فنی جهت این کار را داشته باشد.

در صورتی که اطلاعات هارد DVR بسیار حیاتی باشد و باید بازیابی انجام شود، در اینجا هارد دیسک باید جراحی شود. درواقع جراحی هارد دیسک DVR تنها به جهت بازیابی و استخراج اطلاعات انجام خواهد شد.

آخرین ویرایش در جمعه, 20 اسفند 1400 ساعت 00:09

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.