قیمت تعمیر هارد | هزینه تعمیرات هارد دیسک سوخته | لابراتوار هارد ایران

تعمیر هارد می‌تواند شامل بازیابی اطلاعات هارد، عوض کردن هد و پلتر خراب، رفع نمودن خرابی‌های ناشی از شکستگی هد و خراش بر سطح پلتر باشد. قیمت تعمیر هارد Hdd repair costs بسته به نوع خرابی می‌تواند متغیر باشد. همواره به خاطر داشته باشید که تعمیرات هارد نیاز به دانش و مهارت بالایی دارد. بنابراین لازم است تا یک مرکز معتبر را جهت این موضوع انتخاب نمایید. لابراتور هارد ایران، از بهترین مراکز در این زمینه تخصصی به شمار می‌آید.

ریکاوری و تعمیر هارد سوخته

همه قطعات الکترونیکی دچار خرابی می‌شوند. هارد نیز یکی از این قطعات است که می‌تواند پس از مدتی کار کردن دچار سوختگی شود. حافظه هارد به دو بخش تقسیم‌بندی می‌شود:

 1. دیسک‌های مغناطیسی که هارد دیسک‌های اکسترنال و اینترنال لپ‌تاپ و کامپیوتر هستند.
 2. مغناطیسی نیستند مثل فلش و حافظه‌های SSD

هارد از مدیا و برد تشکیل شده است. این قطعه‌ها نیز از قطعات ریزتر تشکیل شده‌اند. در بین قطعات تشکیل‌دهنده هارد، برد قابل سوختن است و سایر قطعات هارد قابلیت سوختن ندارند. هاردها در ظاهر بسیار ساده به نظر می‌رسند. اما ساختار بسیار پیچیده‌ای دارند و با تکنولوژی‌های مدرن طراحی شده‌اند. با توجه به اینکه تنها برد هاردها قابل سوختن هستند، بنابراین بهتر است تا واژه هارد دیسک خراب را به جای هارد دیسک سوخته به کار ببریم.

عمده‌ترین خرابی‌های هارد شامل موارد زیر می‌شوند:

 1. هارد روشن نمی‌شود: در این حالت موتور هارد دیسک از کار افتاده است و پلترها نمی‌چرخند.
 2. هارد روشن می‌شود ولی قابل شناخته شدن نیست: در این حالت هارد دیسک روشن می‌شود و صداهای ناهماهنگ از آن شنیده نمی-شود، اما قابل شناسایی نیست و یا ظرفیت صفر یا پایین‌تر از حد عادی دارد. روشن شدن هارد بدون شنیده شدن صدا به این معنی نیست که هارد دیسک از لحاظ فیزیکی سالم است. در برخی از موارد، هارد دیسک‌ها مشکلات فیزیکی دارند ولی هیچ صدای غیرمعمول از آن‌ها به گوش نمی‌رسد.
 3. هارد روشن می‌شود و پس از چند بار صدای تق‌تق، خاموش می‌شود: در این حالت هارد دچار مشکل فیزیکی شده است. چنانچه هارد دیسک دارای مشکلات فیزیکی باشد لازم است تا مورد جراحی قرار بگیرد. کانون هارد ایران با بهره‌گیری از مجهزترین دستگاه‌های پیشرفته مخصوص ابزار‌آلات جراحی هارد دیسک، تعمیرات لازم را برای شما انجام می‌دهد. هزینه تعمیرات هارد دیسک سوخته با توجه به نوع خرابی متفاوت است.
 4. هارد روشن می‌شود که با صدای ناهنجار که از دور نیز قابل شنیدن می‌‌باشد همراه است.

چنانچه هارد شما روشن نشود، برد هارد دچار سوختگی شده است. بنابراین با عوض کردن برد، قابلیت همخوانی حافظه هارد بهبود می‌یابد و دوباره قابل خواندن و نوشتن است. اما همیشه این اتفاق نمی‌افتد و سوختن برد سبب مشکلات زیادی می‌شود. در برخی از مواقع دیده شده است که با خرابی برد، مدیای هارد نیز دچار صدمه می‌شود. در این حالت مدیا را بایستی تعویض نمود.

جراحی هارد معیوب

چنانچه هارد شما صدای چند تیک داد و سپس خاموش شد، نیاز است تا هارد با ابزارهای مخصوص این کار جراحی شود. پس از جراحی هارد توسط افراد متخصص، مجدداً دیتکت می‌شود و قابل ریکاوری است. ولی بهتر است تا این‌گونه اطلاعات هارد در این مواقع با فنون خاص، اطلاعات استخراج گردد. عجله کردن در این امر سبب می‌شود تا سطح پلاتر خراب شود.

یک هارد خراب قابلیت خواندن و نوشتن را مثل یک هارد سالم ندارد. بنابراین طبیعی است که هر گونه فشار بر روی هارد دیسک مشکل‌آفرین شود. هزینه تعمیر هارد دیسک Hard drive repair price با توجه به نوع مشکل تعیین می‌شود.

عوامل تاثیر گذار بر هزینه تعمیر هارد اکسترنال و اینترنال

تعمیر سخت افزاری هارد با بازیابی اطلاعات هارد متفاوت است. در اولی امکان دارد که نیاز باشد تا قطعه عوض شود که این خود بالا رفتن قیمت را بر عهده دارد. موارد زیر در قیمت تعمیر هارد اثر گذار است:

 • هزینه ترمیم هارد به نوع هارد دیسک و برند هارد بستگی دارد.
 • هزینه تعمیرات به حجم هارد وابسته است. هزینه ریکاوری هارد به نوع خراب بودن هارد مرتبط است.
 • هزینه ترمیم هارد به زمان لازم جهت عملیات رفع نمودن خرابی بستگی دارد.
 • هزینه تعمیر هارد به قیمت قطعه‌های استفاده شده جهت بهبود هارد بستگی دارد.
 • هزینه تعمیرات هارد به مشاورینی که در حین تعمیرات استخدام می‌شوند وابسته است.

اختلال در هدها و یا قطعه‌های داخلی

بعضی وقت‌ها لازم است تا مشتری در زمان سریع دریابد که انجام ترمیم هارد و یا بازیابی اطلاعات به سادگی امکان‌پذیر نیست و نیاز به تعویض قطعات یا هارد سالم با همان مشخصات است.

آزمایش رایگان در زمان ورود هارد

امکان دارد که مشتری تنها می‌خواهد ریشه مشکل را بررسی نماید. در خانه هارد، بدون دریافت هزینه جهت انجام آزمایش، توضیحات لازم مبنی بر دلیل خرابی هارد به ایشان داده می‌شود. آزمایش هارد کاملا مجانی است. هزینه تعمیر هارد اینترنال نیز بستگی به عوامل ذکر شده دارد.

هزینه رفع مشکلات نرم‌افزاری هارد

ممکن است مشکلات، مربوط به سخت‌افزار هارد نباشند، یعنی سوختگی برد، اختلال در برد الکترونیکی، آسیب‌های مکانیکی، ضربه یا خرابی به علت پرت شدن هارد وجود نداشته باشد و مشکلات هارد همگی نرم‌افزاری باشد. اما لازم است بدانید که رفع مشکلات نرم‌افزاری نیز همیشه راحت نیستند و بعضاً رفع نمودن آن‌ها امکان دارد که ناممکن باشد.

ولی خوشبختانه خیلی از موردهای نرم‌افزاری به راحتی حل می‌شوند. لابراتوار هارد ایران با بهره‌گیری از تکنیک‌های به روز، قادر است تا همه مشکلات مربوطه را حل نماید. یکی از عوامل تعیین کننده هزینه تعمیرات هارد، وابسته به صرف زمان لازم برای برطرف نمودن آن مشکل خاص است.

هزینه رفع نمودن مشکلات سخت‌افزاری هارد

ممکن است مشکلات هارد شما مربوط به سخت‌افزار هارد باشد. مشکلات سخت‌افزاری شامل خرابی در هد، خرابی در سطح پلتر، خرابی برد، هر گونه ضربه به بدنه هارد و یا اسپیندل موتور باشد.

به طور کلی هر چیزی که فیزیک قطعه را خراب کند یک چالش بزرگ بر سر راه ریکاوری اطلاعات هارد است. ولی چنانچه قطعه خراب به درستی تشخیص داده شود، می‌توان مجدداً هارد دیسک را بازیابی نمود. اما نیاز به تجربه در این امر بسیار مهم است. همچنین نیاز به قطعه اضافی نیز در این خصوص لازم است. برای عوض کردن هد یک هارد اکسترنال بایستی هد را از داخل یک هارد سالم بیرون آورد که این کار نیازمند شرایط خاص خود است.

آخرین ویرایش در پنج شنبه, 05 اسفند 1400 ساعت 18:40

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.