هارد هلیومی

همان طور که واقف هستید در عصر امروزی که عصر تکنولوژی می باشد نگهداری و ذخیره سازی داده ها و اطلاعات از اهمیت بالایی برخوردار می باشد یکی از این وسیله هایی که از گذشته تا به امروز از آن برای ذخیره سازی اطلاعات استفاده می شود هاردها می باشند البته از گذشته تاکنون هاردها از لحاظ فضا برای ذخیره سازی، از لحاظ جنس استفاده شده در آن ها و ... بسیار فرق کرده اند تکنولوزی های مختلفی بر روی هاردها ایجاد شده است مثلا تکنولوژی RAID. حال جدا از این بحث ها ما می خواهیم شما را با یکی دیگر از انواع هارددیسک ها آشنا کنیم که نام این هارد دیسک هارد هلیومی می باشد.

هارد هلیومی

 همان طور که در بالا ذکر کردیم هاردها در انواع مختلفی می باشند که یکی از این نوع هاردها، هارد هلیومی می باشد هاردهای هلیومی یکی از خاص ترین هاردها می باشند که تنها در مواقع خاص از آن ها استفاده می شود این نوع هاردها علاوه بر اینکه دارای ظرفیت بالایی هستند دارای امنیت بالایی نیز می باشند.

بهتر است بدانید که هلیوم ها نسبت به هوا دارای چگالی یک هفتم می باشند در هاردهایی که از جنس هلیوم نمی باشند هوای داخلی معمولا کشش زیادی را روی پلاتر ها اعمال می کند و در این حالت برای چرخش نیاز به انرژی بیشتری خواهد داشت در حقیقت استفاده از هلیوم ها سبب می شود میزان انرژی لازم برای چرخش پلاترها کاهش یابد در حالت کلی طبق تحقیقاتی که انجام گرفته است گفته می شود که هاردهای هلیومی نسبت به هاردهایی که از هوا استفاده می کنند 20 درصد کارآمدتر می باشند در ضمن هاردهای هلیومی در انتقال داده متوالی سرعت بیش تری دارند.

در صورتی که هاردتان دچار آسیب دیدگی، فقدان اطلاعات و ... شد برای تعمیر هارد و ریکاوری هارد می توانید به مجموعه لابراتور هارد ایران مراجعه کنید.

 

 

آخرین ویرایش در دوشنبه, 19 آبان 1399 ساعت 12:43

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.