علائم سوختن برد هارد دیسک

سوختن برد هارددیسک می تواند دلایل مختلفی داشته باشد ولی بیش ترین دلیلی که باعث سوختن برد هارد می شود استفاده غیر اصولی از هارد و بی احتیاطی کاربران می باشد. بهتر است با علائم سوختن هارد آشنا شوید تا در صورت بروز این مشکل به راحتی سوختن هارد را تشخیص داده و واکنش مناسب را داشته باشید.

علائم سوختن برد هارد دیسک

1- روشن نشدن هارد: در صورتی که هاردتان روشن نشد بدان معنا می باشد که موتور هارد کار نمی کند و پلترها هم نمی چرخند که همین ها به معنای سوختن هارد می باشد.

2- عدم شناسایی در هنگام روشن شدن: در این حالت هارد روشن می شود ولی هیچ صدایی نمی دهد در این حالت یا هارد شناخته نمی شود و یا اینکه بهم ریختگی پارتیشن ها و ...نمایش می دهد که نشانه ی سوختن هارد می باشد. در صورتی که دچار سوختگی هارد شدید بدانید که با شبیه سازی می توان دوباره آن را اصلاح کرد و به اطلاعات دسترسی پیدا کرد که مجموعه لابراتوار هارد ایران می تواند به راحتی تعمیر هارد شما را انجام دهد.

3- صدای تق تق کردن: وقتی که صدایی مثل تق تق بدهد از علائم سوختگی هارد می باشد

4- بوی سوختگی: با بوی سوختگی که از هارد می دهد به راحتی می توانید متوجه شوید که هارد شما سوخته است

5- کند شدن سیستم هنگام بالا آمدن: در صورتی که سیستم را روشن کردید و دیر بالا آمد امکان دارد هارد شما سوخته باشد(البته دیر بالا آمدن سیستم دلایل دیگری نیز می تواند داشته باشد).

آخرین ویرایش در دوشنبه, 23 تیر 1399 ساعت 15:08