مقالات سایت

چهارشنبه, 19 -2668

تعمیر هارد WD

 

تعمیرهارد WD را میتوان به دو دسته تعمیرهارد اکسترنال WD وتعمیرهارد اینترنال WD دسته بندی نمود.( WD hard disk repair vs WD hard disk recovery ) 

بعلاوه باید درنظر داشت که هدف از تعمیر هارد WD ، استفاده مجدد از هازد WD میباشد و یا ریکاوری هارد WD ، زیرا پروسه تعمیر هارد WD یا ریکاوری هارد WD متفاوت است.  

مشاهده میشود بیشتر مراکز نمایندگی هارد وسترن دیجیتال نسبت به تعمیر هارد WD اقدام نمیکنند و تنها هارد وسترن دیجیتال خراب را با هارد جدید تعویض میکنند.

حال نکته اینجاست که اگر بازیابی اطلاعات هارد مدنظر باشد میبایست ابتدا عمل ریکاوری هارد WD انجام گیرد.

مشکلات هاردWD موارد مختلفی دارد که برخی از انها عبارتند از:

 1.کند شدن هاردWD"

2.تعمیرهارد WDضربه خورده"

3.عدم شناسایی هارد اکسترنال WD

4.تعمیرهارد اینترنال WD

5.تعمیر بدسکتور هارد WD

 از آنجایی که خرابی فریمور هارد WD مرسوم بوده و شاید نتوان به کمک نرم افزار آپدیت فریمور هارد وسترن دیجیتال این ایراد را برطرف نمود ، نیاز به ابزارهایی همچون PC3000 میباشد تا بتوان به کمک ان نسبت به تعمیرهارد WD اقدام نمود.

 

لازم به ذکر که در عمده موارد  مشاهده میشود به علت دستکاری هارد توسط مشتریان و یا مراکز غیرمعتبر، آسیب های جبران ناپذیری به هارد مشتریان وارد میشود و توصیه میشود درصورت بروز خرابی ، جهت تعمیرهارد WD بدون دستکاری ، به مراکز تخصصی تعمیرهارد مراجعه نمایید تا بدون مشکل کار ریکاوری هارد WD شما بدرستی انجام پذیرد.

 

دوشنبه, 06 شهریور 1396

بازیابی اطلاعات هارد لپ تاپ Dell 

در برخی از مدلهای لپ تاپ Dell به دلیل ایراد طراحی که در این دستگاه ها وجود دارد ، کاربر با مشکلاتی از قبیل شناسایی هارد لپ تاپ و یا کندی هارد مواجه می شود که اغلب این مشکلات بر اثر جابجایی دستگاه و یا ضربه ای ناگهانی روی لپ تاپ به وجود می آید ، که پس از مشاهده ایراد در هارد لپ تاپ ، به دنبال نشانه های سوختن هارد لپ تاپ می روند.


علائم خرابی هارد لپ تاپ :

- بالا نیامدن سیستم عامل ( ویندوز )
- کندی هارد لپ تاپ
- عدم شناسایی هارد لپ تاپ ( دیتکت نشدن هارد )
- صدای غیر متعارف هارد و صدای تق تق هارد لپ تاپ
- ارور صفحه آبی
- ......


بعد از مشاهده مشکل هارد لپ تاپ ، ابتدا باید بررسی شود به چه علتی آسیب وارد شده و راهکار حل مشکل چیست؟ ولی آنچه در اینجا دارای اهمیت می باشد اینکه اطلاعات هارد سوخته دارای اهمیت می باشد ، که باید گزینه بازیابی هارد سوخته مورد توجه قرار گیرد . در مواردی که لپ تاپ ضربه خورده ، هد هارد لپ تاپ آسیب دیده است و نیاز به جراحی هارد می باشد تا بازیابی اطلاعات هارد خراب انجام شود.

در مواردی که هارد شناسایی نمیشود بهتر است تعمیر هارد با دستگاه PC3000 انجام شود تا با دستکاری کمتر ، هزینه تعمیر هارد لپ تاپ را بصورت چشم گیری کاهش داد. در باقی موارد کاربران به دنبال نرم افزار ریکاوری هارد لپ تاپ و به تبع آن آموزش ریکاوری لپ تاپ می روند که استفاده از نرم افزارهای غیر اورجینال به هارد آسیب بیشتری وارد می کند و شانس ریکاوری هارد لپ تاپ را پایین می آورد و قطعا باعث افزایش هزینه بازیابی اطلاعات هارد سوخته می شود.

در تمامی شرایط ذکر شده ، به کاربران توصیه میشود که بدون دستکاری هارد و قرار دادن هارد در اختیار افراد غیر متخصص به این مرکز مراجعه نموده تا با استفاده از بروزترین ابزارهای جراحی و بازیابی اطلاعات تمامی دیتاهای مورد نظر را به صورت کامل ریکاوری شده و با همان پوشه بندی اولیه در اختیار شما گیرد.

 

آموزش حذف پسورد هارد اکسترنال WD 

 

حذف پسورد هارد دیسک اکسترنال | آموزش برداشتن پسورد هارد اکسترنال WD

ابزارهای مختلفی برای حذف پسورد هارد دیسک وجود دارد ، اما آنچه در اینجا می آموزیم آموزش نحوه برداشتن هارد اکسترنال و یا همان بازکردن قفل هارد اکسترنال WD است .

 

چگونه پسورد هارد اکسترنال را برداریم ؟

برداشتن پسورد هارد اکسترنال WD به سادگی حذف پسورد هارد لپ تاپ نمی باشد . برای این منظور شرکت وسترن دیجیتال (Western Digital) ابزارهای مختلفی را جهت تغییر پسورد هارد اکسترنال ، باز کردن قفل هارد اکسترنال WD ، حذف و برداشتن پسورد هارد اکسترنال WD ارائه کرده است .

 


آموزش حذف پسورد هارد اکسترنال WD به کمک WD Security :

وقتی مشتریان پسورد هارد اکسترنال خود را فراموش میکنند به دنبال راه حلی برای بازیابی پسورد هارد خود هستند ولی مهمترین نکته که باید در نظر گرفت اطلاعات هارد شما توسط پسورد ، رمزگذاری (Encryption) شده ، اینکه دقیقا نحوه رمزگذاری هارد اکسترنال WD چگونه می باشد ما را به این نکته می رساند که این شرکت از الگوریتمهای پیچیده ای استفاده کرده است که با حذف پسورد هارد اکسترنال WD توسط نرم افزار WD Security تمام اطلاعات هارد شما فرمت میشود و اطلاعات قابل بازیابی نیست .آموزش استفاده از نرم افزار و نحوه برداشتن پسورد هارد اکسترنال WD به کمک آن در ویدیو " آموزش حذف پسورد هارد اکسترنالWD | برداشتن رمز هارد دیسک " موجود در قسمت ویدیو سایت بصورت کامل آموزش داده شده است .

لابراتور هارد ایران با در دست داشتنن ابزارهای تخصصی نسبت به حذف پسورد انواع هارد اکسترنال ، برداشتن پسورد هارد لپ تاپ و باز کردن قفل هارد دیسک های اکسترنال و اینترنال آماده ارائه خدمات می باشد .

 

 

یکشنبه, 05 شهریور 1396

علائم بدسکتور شدن هارد

در مقاله "بد سکتورهارد" بصورت مفصل در مورد عبارت بدسکتور (Bad sector) توضیح داده شد ، در اینجا به علائم بدسکتور شدن هارد می پردازیم و به شما علائم خرابی هارد دیسک نشان داده تا قبل از سوختن هارد اقدام به تعمیر هارد و بک آپ ( Backup ) گرفتن از اطلاعات هارد نمایید .


پیغام خطای اسمارت هارد S.M.AR.T :

زمانی که پیغام ارور اسمارت هارد ( error smart hard) مشاهده می شود یعنی در لیست خطاهای SMART مقدار غیر قابل قبولی یافت شده که عمدتا ناشی از بدسکتورهارد می باشد.


- کند شدن هارد دیسک :

از نشانه های بدسکتورهارد کند شدن سرعت هارد که غالبا در هارد اکسترنال WD مشاهده می شود ، کاربران به دنبال علت پایین آمدن سرعت هارد اکسترنال و به تبع آن رفع کندی هارد اکسترنال خود می باشند.


- نشناختن هارد هنگام نصب ویندوز:

یکی از دلایل عدم شناسایی هارد درایو در هنگام نصب ویندوز و یا نشان ندادن درایوها و بصورت کلی نشناختن هارد لپ تاب و کامپیوتر هنگام نصب ویندوز ، اساسا ناشی از بدسکتور هارد و مشکلات لاجیکالی هارد می باشد.

 

- هنگ کردن کامپیوتر و مشکل کپی نشدن فایل از هارد


- صفحه آبی هنگام نصب ویندوز ویا در محیط ویندوز :

برای رفع مشکل صفحه آبی هنگام نصب ویندوز ( اصطلاحا صفحه آبی مرگ ) راهکارهای متعددی مطرح می گردد. مواردی همچون تغییر مد هارد دیسک و رفع بدسکتورهارد و فرمت کردن Fdisk هارد بکار می رود.
برای اینکه متوجه شویم چرا صفحه آبی (صفحه مرگ) اتفاق می افتد باید تمام قطعات سخت افزاری بصورت تخصصی تست شوند اما آنچه در اینجا مد نظر ما میباشد ، ارور صفحه آبی در هنگام نصب ویندوز که ناشی از بدسکتور و خرابی های هارد می باشد.

یکشنبه, 05 شهریور 1396

حل مشکل SMART هارد

S.M.A.R.T یا همان اسمارت مخفف عبارت Self-Monitoring-Analysis-And-Reporting-Technology یک سیستم نمایشگر و اعلام خطا است که در بیشتر هارد دیسک ها وجود دارد.
SMART موارد مختلفی از هارد را که میزان سلامت هارد دیسک(health) را معین می نماید دائما آنالیز می نماید ومواردی همچون بدسکتور هارد (درنوشتن و خواندن) ، Read error/Write error دمای هارد دیسک و... مورد برسی قرار می دهد.
زمانی که مقادیر بدست آمده از میزان استاندارد بیشتر باشد error smart پدیدار می شود و سیستم خطای اسمارت هارد می دهد و اخطار می کند قبل از خراب شدن هارد از اطلاعات آن Backup تهیه نمایید و تعویض هارد دیسک انجام شود که در این مقاله آموزش چگونگی رفع مشکل SMART و نحوه تعمیرSMART هاردیسک توضیح داده می شود.


رفع مشکل SMART هارد دیسک(S.M.A.R.T Status bad)

همانطور که در بالا بیان شد لیست خطاهای اسمارت هارد دیسک از فاکتورهای مختلفی تشکیل شده است. یکی از این فاکتورها Reallocated sector count می باشد که بیشترین مشکل تعمیر اسمارت هارد مربوط به ارور فوق است.
حال مهمترین مطلب که پیش می آید رفع error Reallocated sector count ، که این ارور ممکن است در حین کار در ویندوز بصورت SMART Hard disk error  یا هنگام روشن شدن لپ تاپ و کامپیوتر یا پیغام F1 یا همان ارور 301 هارد دیسک ظاهر شود.
(S.M.A.R.T Status bad Backup and Replace Press F1 TO RUN Setup) برای رفع ارور اسمارت بصورت همیشگی و تخصصی ، نرم افزاری وجود ندارد و نیاز به سخت افزارهایی مانند PC3000 است ولی راه کارهایی بصورت موقت وجود دارد.


غیر فعال کردن پیغام اخطار اسمارت (S.M.A.R.T)

زمانی که اسمارت هارد ( Hard Disk SMART ) دچار مشکل می شود. پیغام خطای هاردیسک در 2 قسمت مشاهده میشود :
1- درمحیط ویندوز پیغام windows detected Hard disk problem
2- پیغام F1 قبل از بالا آمدن ویندوز

برای رفع خطای اسمارت هارد در محیط ویندوز می بایست از منوی
 start menu/ All programs / accessories / system tools / Task scheduler  
را اجرا کنید و در منوی باز شده مسیر
Task scheduler library / microsoft / windows / disk diagnostic
را کیلیک کرده گزینه microsoft - windows disk diagnostic
را غیر فعال کنید تا نمایش پیغام برای همیشه متوقف گردد و یا در فواصل طولانی تری به شما نشان داده شود.
عمدتا کابران بدنبال پاسخ این پرسش هستند که آیا ممکن است این ارور باعث خراب شدن قطعات دیگر شود؟ و یا اینکه با فرمت کردن Fdisk تغییری در وضعییت هارد ایجاد می شود؟ و با تعویض ویندوز و فرمت کردن تمامی درایو ها باز هم پیغام نشان داده می شود؟
باید گفت با تمامی کارهای فوق تغییری در وضعیت هارد ایجاد نمی شود ، اگر قصد دارید هنوز از هارد استفاده کنید باید SMART را غیر فعال نمایید یا با توجه به مطالب فوق باPC 3000 کار بصورت کامل و تخصصی انجام شود.
لابراتور هارد ایران ، مجهزترین مرکز تخصصی تعمیر هارد در ایران با در دست داشتن تجهیزات بروز همچون PC3000 اقدام به تعمیر هارد کرده و مشخص می نماید که هارد دیسک شما درچه وضعیتی قرار دارد و قابل اطمینان برای نگهداری اطلاعات حساس می باشد.

تبلیغات