ریکاوری هارد

در عصر تکنولوژی یکی از مهم ترین مسائل اطلاعات افراد و نگهداری از آن ها می باشد همان طور که می دانید در بسیاری از سازمان ها، شرکت ها و ... اطلاعات نقش بسیار مهمی را دارند به همین دلیل یکی از مهم ترین مسائلی که در این محیط ها مهم است نحوه نگهداری از اطلاعات می باشد از گذشنه تا امروز هاردها به عنوان یکی از بهترین وسیله های نگهداری اطلاعات شناخته می شوند البته با پیشرفت تکنولوژی ساختار هاردها پیشرفت کرده و انواع مختلفی از هاردها تولید شده است که هر یک از آن ها در زمینه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند.

اطلاعاتی که بر روی هاردها ذخیره می شود به دلایل مختلفی امکان از دست رفتن آن ها وجود دارد که با پیشرفت علم و تکنولوژی به راجتی می توان اطلاعان از دست رفته را بازیابی کرد.

مراحل ریکاوری هارد

1- تست و آنالیز کردن هارد: در ابتدا قبل از هر کاری، تکنسین ها و متخصصان مجموعه لابراتور هارد ایران، هارد را تست و بررسی می کنند تا از اطلاعات کاملی از هارد، نوع آسیب دیدگی و دلیل از دست رفتن اطلاعات کسب کنند زیرا بررسی این موارد به راحتی می توانند زمان موردنیاز برای انجام تعمیرات و یا ریکاوری هارد را تشخیص دهند و به مشتری اعلام کنند.

2- اعلام هزینه ریکاوری اطلاعات هارد به مشتری: پس از اینکه تکنسین ها و متخصصین مجموعه لابراتور هارد ایران، هارد معیوب و آسیب دیده را مورد بررسی قرار دادند گزارش کاملی از میزان آسیب دیدگی و هم چنین هزینه ریکاوری هارد را به مشتری اعلام می کنند.

3- آغاز عملیات ریکاوری هارد: در صورتی که مشتری با میزان هزینه اعلام شده موافق بود عملیات ریکاوری آغاز می شود.

4- تحویل اطلاعات هارد به مشتری: در پایان بعد از انجام عملیات بازیابی، اطلاعات در اختیار مشتری قرار می گیرد (مشتری برای تحویل اطلاعات بهتر است یک حافظه جانبی همچون هارد و یا فلش به متخصصین تحویل دهد). 

دلیل از بین رفتن اطلاعات هارد

دلایلی مختلفی برای از بین رفتن اطلاعات هارد وجود دارد که برخی از این دلایل به شرح زیر می باشد:

1- یکی از رایج ترین دلایلی که سبب از بین رفتن اطلاعات می شود دلایل سخت افزاری می باشد در حقیقت یک سری مسائل سخت افزاری همچون خرابی هارد درایوها، فقدان اطلاعات آرایه های RAID،خرابی کنترلر RAID، بدسکتوری، شوک ونوسانات برقی و ... .

2- دلایل نرم افزای نیز یکی از مواردی است که سبب از بین رفتن اطلاعات می شود دلایل نرم افزاری می تواند شامل خرابی در سیستم عامل، ایراد در فایل های پایگاه داده، ایراد در فایل های ماشین مجازی، ویروسی شدن سیستم و نرم افزارها و ... باشد.

چند نکته مهم در بازیابی اطلاعات

1- تا زمانی که بازیابی اطلاعات انجام نشده هیچ گونه اطلاعات جدیدی بر روی هارد ذخیره نشود و حدالامکان کمتر از هارد استفاده شود.

2- بهترین روش برای بازیابی اطلاعات فایل از روی هارددیسک، خاموش کردن کامپیوتر بعد از حذف فایل و  متصل کردن هارددیسک به یک کامپیوتر دیگر است با این روش بهتر می توان اطلاعات را بازیابی کرد.

3- بهتر است بدانید که سیستم عامل ها دارای یک ابزار داخلی برای اسکن درایوها می باشد که این امر جهت بازیابی اطلاعات مورد استفاده قرار نمی گیرد ولی جهت بازیابی اطلاعات وسیله های جانبی و روش های مختلفی وجود دارد که می توانید استفاده کنید.

برای ریکاوری هارد می توانید به بهترین مجموعه ریکاوری هارد که لابراتور هارد ایران می باشد مراجعه کنید و یا با شماره 882283435 تماس حاصل فرمایید.


چاپ   ایمیل