تعمیر هارد

یکی از مهم ترین مسائلی که در عصر تکنولوژی بسیار مهم می باشد نگهداری و حفظ اطلاعات می باشد یکی از بهترین وسیله هایی که برای نگهداری و حفظ اطلاعات استفاده می شود هارد دیسک می باشد در حقیقت هارد دیسک ها وسیله هایی هستند که در تمامی کامپیوترهای خانگی و لپ تاپ ها دیده می شود که به عنوان ذخیره ساز از آن ها استفاده می شود هاردها در انواع مختلف HDD و SDD می باشد که هر دو برای ذخیره سازی اطلاعات استفاده می شوند ولی تفاوت هایی با یکدیگر دارند که سبب وجه تمایز آن ها می شود مثلا برخی از این تفاوت ها به این شرح می باشد که SDD ها  دارای سرعت بیشتری نسبت به HDD ها هستند و علاوه بر این قیمت SDD ها بیشتر از HDD  می باشد و این امر به دلیل ساختار و سرعتی است که SDD ها دارند.

هاردها با توجه به استفاده ای که دارند امکان دارد به دلایل مختلفی دچار آسیب دیدگی شوند برخی از دلایل آسیب دیدگی هاردها را در این قسمت شرح می دهیم.

دلیل آسیب دیدگی هاردها

1- صدمات فیزیکی: یکی از مهم ترین مسائلی که سبب خرابی هارددیسک ها می شود صدمات فیزیکی می باشد در واقع بسیاری از این آسیب دیدگی ها و صدمات در هنگام روشن بودن سیستم اتفاق می افتد زیرا همان طور که می دانید هاردها از اجزای مختلفی تشکیل شده اند و زمانی که روشن هستند قطعات متحرک مختلفی مشغول به کار هستند و کوچکترین حرکتی سبب آسیب دیدن هاردهای اینترنال که در داخل کیس تعبیه شده اند می شود در رابطه با هاردهای اینترنال بهتر است این را بدانید که نباید آن را زیاد جابه جا کنید زیرا جابه جایی زیاد آن سبب آسیب دیدگی هارد می شود ولی اگر هارد قابل حمل می خواهید می توانید از هاردهای اکسترنال استفاده کنید.

2- گرمای شدید: هر قسمت از تجهیزات رایانه به گونه ای می باشد که باید در دمای مشخصی کار کنند هارددیسک نیز به این صورت می باشد و برای کار در دمای مشخصی تهیه شده است در صورتی که دما بیش از حد باشد سبب آسیب دیدگی هارد می شود.

3- نامنظم بودن چیدمان فایل ها در هارد: همان طور که واقف هستید زمانی که فایل ها بر روی هارد کپی می شوند به صورت نامنظمی در هارد قرار می گیرند که در این صورت دستیابی به اطلاعات بسیار طاقت فرسا می باشد. نامنظم بودن فایل ها بر روی هارد علاوه بر اینکه کاربر را اذیت می کند در دراز مدت سبب خرابی هارد نیز می شود.

4- روشن و خاموش کردن کردن مرتب رایانه: یکی از مسائلی که سبب خرابی هاردها می شود روشن و خاموش کردن مجدد رایانه می باشد زیرا با خاموش و روشن کردن مجدد رایانه سبب می شود به هارددیسک فشار وارد شود.

5- قطعی برق و یا نوسانات برق: نوسانات و قطعی برق یکی از مهم ترین عواملی می باشد که سبب خرابی هاردها می شود که برای جلوگیری از این امر می توان از محافظ های مخصوص استفاده کرد.

تعمیر هارد

همان طور که ذکر کردیم هاردها به دلایل مختلفی می توانند دچار آسیب دیدگی شوند هارد یکی از اجزای بسیار حساس و پیچیده کامپیوتر می باشد بنابراین در هنگام آسیب دیدگی برای تعمیر هارد بهتر است به یک متخصص و یا یکی از بهترین مجموعه ها برای تعمیر هارد مراجعه کنید.

یکی از بهترین مجموعه برای تعمیر هارد مجموعه لابراتور هارد ایران می باشد این مجموعه در زمینه های ریکاوری هارد، تعمیر هارد، تعمیر هارد اکسترنال و ... فعالیت می کند برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 882283435 تماس حاصل فرمایید.

 


چاپ   ایمیل